Spelrätter till försäljning

Är du intresserad av att köpa en spelrätt, ta kontakt med säljaren och kom överens om pris. Ni fyller sedan gemensamt i uppgifterna på spelrättsbevisets baksida.

Vi kan även ha enstaka spelrätter som medlemmar lämnat in till kansliet för förmedling. Kom till receptionen så förmedlar vi köpet snabbt och enkelt. 

Tänk på att du som senior inte behöver köpa en spelrätt om du är 22-29 år, blir greenfeemedlem, årsmedlem eller medlem på vår 9-hålsbana. Det räcker att du betalar årsavgiften.

Höjd åldersgräns för krav på spelrätt för A- och V-spelare
Vid höstmötet den 7 december 2016 fattades beslut om att höja åldersgränsen för krav på spelrätt för A- och V-spelare. Åldersgränsen har tidigare varit 27 år men har nu höjts till 35 år. Du som blir A- eller V-spelare och som är under 35 år behöver alltså inte köpa en spelrätt nu. Du betalar ändå samma spelavgift som spelrättsägaren.

Klicka här för information om de olika medlemskategorierna.

Namn Mejladress Telefon SB Antal
Lennart Jonviken l_jonviken@hotmail.com 08-7601303 SB 1
Rickard Bergström RickardB@Bredband.net 08-7039204 SB 1
Ulf Isborn ulf.isborn@gmail.com 070-744 29 22 SB 1
Lars Nystedt lars.nystedt@comhem.se 070-6585260 SB 1
Jan-Olov Larsson jan-olov.larsson@atea.se 070-659 05 00 SB 2
Katarina Wagnås k.wagnas@intrum.com 070-5574940 SB 2
Ulf Gelberg info@flygteoriskolan.se 0708-366825 SB 1
Lars Billström larshelgeb@telia.com 070-6370131 SB 1
Mats Eurenius mats.eurenius@rohab.se 072-5435344 SB 1
Magnus Lundgren magnus.g.lundgren@gmail.com 073-6481540 SB 1
Michael Lindqvist michael@lindqvists.com 073-2312214 SB 1
Rickard Johansson Rickard17@telia.com 070-2556604 SB 1