Spelrätter till försäljning

Är du intresserad av att köpa en spelrätt, ta kontakt med säljaren och kom överens om pris. Ni fyller sedan gemensamt i uppgifterna på spelrättsbevisets baksida.

Vi har även samlat in spelrätter från medlemmar som önskar sälja, för att underlätta försäljningen. Kom till receptionen så förmedlar vi köpet snabbt och enkelt. 

Tänk på att du som senior inte behöver köpa en spelrätt om du är 22-29 år, blir greenfeemedlem, årsmedlem eller medlem på vår 9-hålsbana. Det räcker att du betalar årsavgiften.

Höjd åldersgräns för krav på spelrätt för A- och V-spelare
Vid höstmötet den 7 december 2016 fattades beslut om att höja åldersgränsen för krav på spelrätt för A- och V-spelare. Åldersgränsen har tidigare varit 27 år men har nu höjts till 35 år. Du som blir A- eller V-spelare och som är under 35 år behöver alltså inte köpa en spelrätt nu. Du betalar ändå samma spelavgift som spelrättsägaren.

Klicka här för information om de olika medlemskategorierna.

Namn Mejladress Telefon SB Antal
Heikki Tiinus  tiinus1@comhem.se 070-5207475  SB 1
Mats Lindberg  mats.olov.lindberg@tele2.se 070-1705209 SB 1
Jonas Träskelin  traskelin@gmail.com 073-6343758  SB 1
Ola Andersson  minjak@tele2.se  08-58166216  SB 1
Bo Berggren  bobe.berggren@gmail.com 070-4915929  SB 1
Johan Kilger  johan.kilger@phf.se  070-6729394  SB 1
Karin Larsson  lo.jan@telia.com  0171-54807 SB 1
Jan Snellman  jansnellman@gmail.com  073-1400367  SB 1
Erik Källås  erik.kallas01@gmail.com  070-929 5156  SB 1
Jan Kraft jkraft0@gmail.com 070-8884107 SB 1
Olle Lennmark olle.lennmark@telia.com 070-731 71 99 SB 2
Karin Malmborg karinemalmborg@msn.com 0736 15 16 20 SB 1
Jonas Holmgren jonas@n-core.se 070-2148280 SB 4
Lennart Jurdell lennart.jurdell@hotmail.com 070-7722241 SB 1
Per Ulfhielm ulfhielm@yahoo.se 076-7842432 SB 1
Erik Sandegren sandegren@hotmail.com 070-585 26 14 SB 1
Kalle Jungstedt jungstedtkalle@gmail.com 076-6444322 SB 1
Karin Strandberg karin@beachhill.se 070-638 47 13 SB 1
Gabriel Bakk gabriel.bakk@gmail.com 0709-154574 SB 1
Kent-Roger Wistrand kentrogerw@gmail.com 076-8594938 SB 1
Åke Frid ake.frid1939@gmail.com 070-6646162 SB 1
Ann-Christine Nyström Silén anki.silen@telia.com 073 045 44 49 SB 1
Arne Silén arne.silen@telia.com 073-0345009 SB 1
Håkan Bäcklund poh.backlund@gmail.com 070-5619549 SB 1
Per-Eric Jernfält pej@uptel.se 0708-888 111 SB 1
Hans Aral hans.aral56@gmail.com 0733-779702 SB 1
Hans Larsson hanslarsson07@gmail.com 0733-627528 SB 1
Björn Althén ekhammar.gard@gmail.com 0708-355342 SB 1
Lennart Lundin lennarts_mail@yahoo.com 0703-251256 SB 1
Ami Holmgren amiholmgren.ah@gmail.com 070-3559810 SB 2
Maria Hjelmberg mahje@bredband.net 073-6254046 SB 1
Roger Ekman claes.ekman@it-huset.se 070-7426442 SB 1
Claes Ekman claes.ekman@it-huset.se 070-7426442 SB 1
Ove Larsson ove.s.larsson@gmail.com 0739-929140 SB 2
Pekka Suomela pekka.suomela@bredband.net 070-7356771 SB 2