Spelrätter till försäljning

Fr o m det år man fyller 35 år krävs innehav av spelrätt om man önskar någon av medlemskategorierna A- eller V-medlem. Du behöver inte äga en spelrätt om du väljer någon av kategorierna 22-29 år, greenfeemedlem, årsmedlem eller L-medlem. Däremot kan du som ägare av en spelrätt byta kategori mellan säsongerna och behöver inte ändra något vad gäller din spelrätt.

Om du är intresserad av att köpa en spelrätt tar du kontakt med säljarna nedan och kommer överens om pris. När ni har löst det ekonomiska, förslagsvis via swish, tar säljaren kontakt med Susanne Englund på kansliet via mejl susanne.englund@bbgk.se  och meddelar att spelrätten är såld och betald samt (eventuellt) golf-id på köparen. Vi utfärdar därefter ett spelrättsbevis i dennes namn som vi skickar hem via post. Köparen tar kontakt med kansliet för att meddela önskad kategori vilket därefter faktureras.

Vi har även ett fåtal spelrätter till försäljning på kansliet, kontakta Susanne Englund gällande detta.

Höjd åldersgräns för krav på spelrätt för A- och V-spelare
Vid höstmötet den 7 december 2016 fattades beslut om att höja åldersgränsen för krav på spelrätt för A- och V-spelare. Åldersgränsen har tidigare varit 27 år men har nu höjts till 35 år. Du som blir A- eller V-spelare och som är under 35 år behöver alltså inte köpa en spelrätt nu. Du betalar ändå samma spelavgift som spelrättsägaren.

Klicka här för information om de olika medlemskategorierna.

Namn Mejladress Telefon SB Antal
Ulf Isborn ulf.isborn@gmail.com 070-7442922 SB 1
Bengt Janson cathrine.wessterom@telia.com 076-0491233 SB 1
Kajsa Korsgren erikochkajsa@telia.com 070-1748867 SB 2
Lotta Strindberg lotta.strindberg@outlook.com 070-9242383 SB 2
Ricard Fihlen ricard.fihlen@bonava.com 070-7523872 SB 1
Tord Vikberg  bagars.tord@gmail.com 070-2946996 SB 1
Johan Lindström Johan_Lindstrom@yahoo.com 070-7931492 SB 1
Per Fylking per@fylking.se 070-5100815 SB 2
Christina Korsgren chistina.korsgren@gmail.com 073-3966746 SB 2
Eric Dahlström eric.dahlstrom77@gmail.com 070-4022622 SB 2
Jan Petterson jan@jaypi.se 070-5386115 SB 2
Yvonne Lindström yvonne@ylk.se 070-5836917 SB 2
Barbro Carlsson Barbromc@icloud.com 073-7222510 SB 1
Peter Carlsson peter.j.carlsson@hotmail.com 0733-564659 SB 1
Jan Strandh jane.strandh@gmail.com 070-6693300 SB 1
Martin Svensson martin.svensson@aol.com 073-0571167 SB 1
Daniel Westin  daniel.westin73@gmail.com 073-7085528 SB 1
Magnus Stahre cmstahr@hotmail.se 076-1479766 SB 1
Mats Nilsson mats.nilsson@nordnet.se 070-4948318 SB 1
Johnny Andreasson johnny.andreasson123@gmail.com 070-7460731 SB 1
Henrik Brandt henrik@hastskor.se 070-6960227 SB 1
Mikael Jansson mikael@trustid.se 072-2040185 SB 1
Erik Arthur erik.arthur@outlook.com 070-8383188 SB 1
Andreas Lindgren alindgren1@msn.com 072-4493572 SB 1
Maria Lundin  mlundin00@gmail.com 070-5168165 SB 1
Anders Schelin anders@schelin.one 070-8856663 SB 1
Patric Bengtsson patric.bengtsson65@gmail.com 070-5589454 SB 1
Anders Finnhammar anders.finnhammar@al.se 070-3290461 SB 1
Daniel Vikström Daniel.k.w@telia.com 070-7198861 SB 1
Arvid Frisk arvidfrisk@gmail.com 072-2331551 SB 1
Felix Söderlind felix.soderlind@gmail.com 070-7300899 SB 1
Per Östedt per.ostedt@bam.aero 076-8810960 SB 1
Kalle Sandgren epost.kalle@gmail.com 070-6081477 SB 1