Spelrätter till försäljning

Är du intresserad av att köpa en spelrätt, ta kontakt med säljaren och kom överens om pris. Ni fyller sedan gemensamt i uppgifterna på spelrättsbevisets baksida.

Vi kan även ha enstaka spelrätter som medlemmar lämnat in till kansliet för förmedling. Kom till receptionen så förmedlar vi köpet snabbt och enkelt. 

Tänk på att du som senior inte behöver köpa en spelrätt om du är 22-29 år, blir greenfeemedlem, årsmedlem eller medlem på vår 9-hålsbana. Det räcker att du betalar årsavgiften.

Höjd åldersgräns för krav på spelrätt för A- och V-spelare
Vid höstmötet den 7 december 2016 fattades beslut om att höja åldersgränsen för krav på spelrätt för A- och V-spelare. Åldersgränsen har tidigare varit 27 år men har nu höjts till 35 år. Du som blir A- eller V-spelare och som är under 35 år behöver alltså inte köpa en spelrätt nu. Du betalar ändå samma spelavgift som spelrättsägaren.

Klicka här för information om de olika medlemskategorierna.

Namn Mejladress Telefon SB Antal
Lennart Jonviken l_jonviken@hotmail.com 08-7601303 SB 1
Rickard Bergström RickardB@Bredband.net 08-7039204 SB 1
Ulf Isborn ulf.isborn@gmail.com 070-744 29 22 SB 1
Lars Nystedt lars.nystedt@comhem.se 070-6585260 SB 1
Lars Billström larshelgeb@telia.com 070-6370131 SB 1
Michael Lindqvist michael@lindqvists.com 073-2312214 SB 1
Rickard Johansson Rickard17@telia.com 070-2556604 SB 1
Jonas Träskelin traskelin@gmail.com 073-6343758 SB 1
Stefan Elgeroos elgeroos@live.com 070-7183633 SB 1
Daniel Liljedahl d.liljedahl@gmail.com 070-7552221 SB 1
Stefan Emmoth s.emmoth@gmail.com 070-3835344 SB 1
Magnus Everskog magnus.everskog@gmail.com 073-300 77 00 SB 1
Anette Gillisson anette1220@hotmail.se 070-578 52 05 SB 1
Torsten Stålnacke torsten.stalmacke@bktv.nu 070-570 30 40 SB 1
Bengt Janson cathrine.wessterom@telia.com 076-049 12 33 SB 1
Lena af Jochnick  Lena@Districon.se 073-3666066 SB 1
Gustaf af Jochnick Gustaf@Districon.se 070-8158045 SB 1
Bill Andersson liba@bktv.nu 070-9472590 SB 1
Jan Snellman jansnellman@gmail.com 073-1400 367 SB 1